יזהר פלורסהיים 

יוצר, זמר, מלחין, מפיק ומעבד מוזיקלי

יזהר נולד ב-1976.
בגיל 6 החל ללמוד לנגן בחלילית. מגיל 12 למד קלרניט בקונסרבטוריון של האקדמיה למוזיקה בירושלים במשך שנתיים אצל המורה יהודה פולצ'ק. מגיל 15 התחיל יזהר להופיע באירועים שונים ברחבי הארץ. הוא החל לגבש את להקתו ובאותה עת הוסיף אל מגוון כלי הנגינה שבהם ניגן והופיע גם את הסקסופון וחליליות נוספות. לפני הצבא למד יזהר גיטרה אצל המורה אהרוני בנארי, כלי שפתח בפניו גם את היכולת לשיר ואשר הרחיב את רפרטואר השירים וההופעות שלו. בעקבות כך העלה במשך שנתיים הופעה קבועה ומצליחה במועדון "זושא" בירושלים, וכן, במשך כארבע שנים, הופעה נוספת שעלתה מעל ל-700 פעמים (!) לקבוצות שונות ברובע היהודי.

1995 התגייס לגולני, והמשיך להופיע. לאחר שחרורו לימד מוזיקה בבתי ספר שונים בירושלים ובסביבתה והוסיף את הבוזוקי אל רשימת הכלים שבהם ניגן. באותה תקופה הכיר את הרב יהושע אנגלמן, מלחין ויוצר שליווה את ר' שלמה קרליבך. יזהר הפך למעבד ולמפיק המוזיקלי של יהושע וליווה אותו בהופעותיו הרבות בארץ ובחו"ל במשך כחמש שנים. מגוון כלי הנגינה הרב של יזהר, השליטה והמעבר ביניהם, כמו גם העיבודים הייחודיים של יזהר והשילובים בין סגנונות מוזיקה רבים קנו לו שם בקרב הקהל הרחב ולהקת האירועים שלו החלה לצבור תאוצה והופיעה בחתונות ובאירועים רבים.

1998 נבחר יזהר להיות האמן המבצע בטקס "רבני היובל" במעמד יו"ר הכנסת, וכן הפיק מוזיקלית את מופע 70 שנה לתנועת בני-עקיבא העולמית בהשתתפות כ-5000 איש בגני חוגה שעמק בית שאן. בשנה זו הוזמן להופיע גם בהולנד לקהילה היהודית המקומית באמסטרדם.

1999 הפיק, עיבד וביצע את הדיסק "לקחת ללב" הכולל מוזיקה אינסטרומנטאלית בחליליות, בליווי גיטרות, בוזוקי, בס, קלידים ותופים, דיסק אשר שווק בהצלחה רבה על ידי אחת מהחברות הגדולות בענף המוזיקה היהודית. באותה שנה נבחר גם להיות האמן המבצע בטקס הענקת פרסי חינוך במעמד שר התרבות והרב הראשי.

2000 הוזמן להופיע באנגליה - בלונדון ובקיימברידג' - לקהילות יהודיות ולסטודנטים.

2001 הוציא את הדיסק "אש" – הכולל עיבוד מקורי למחרוזות שירי החתונה המסורתיים תוך שילוב סגנונות מוזיקליים שונים. העיבוד הייחודי, החדשני והמעודכן קירב מוזיקה זו לדור הצעיר ולציבור שאינו מורגל בה. בקיץ אותה שנה ניהל, הפיק מוזיקלית וליווה את הופעתו של יהושע בפסטיבל הכלייזמרים בצפת. המופע צולם ושודר בערוץ 2.
במקביל הופיע בתוכניות אירוח בערוץ 1, והתראיין לתוכניות רדיו שונות בקול ישראל ובגל"צ מפעם לפעם.

2001/2 הוזמן להופיע שוב באדג'וור, אנגליה, לקהילה המקומית וכן עם יהושע לקהילה היהודית בלונדון.

2003 עיבד, הפיק וביצע את הדיסק "רוח" – עיבודים לשיריו של יהושע אנגלמן כפי שבוצעו בהופעותיו, בשונה מהקלטותיו הראשונות, וכן שירי נשמה נוספים. באלבום זה השתתף גם יהושע וביצע יחד עם יזהר את השיר "שחר אבקשך" של ר' שלמה אבן גבירול. מ-2004 החל ללמוד קומפוזיציה, עיבוד וניצוח בבית הספר למוזיקה "רימון", וכן לעבוד עם שירי אלקבץ – זמרת ויוצרת מקורית ומוכשרת, יוצאת "כוכב נולד 2". איתה שיתף פעולה מעת לעת.

2005 אירח יזהר אומנים שונים להופעות משותפות ואינטימיות: אהרון רזאל, יהושע אנגלמן ואריאל זילבר; סיבוב שהיה להצלחה גדולה. בשנה זו גם נבחר להיות האמן המבצע בחגיגות 25 שנה לישיבת "מעלות". בקיץ של אותה שנה יזהר עיבד הפיק והוציא את הדיסק "השיר שלך" נעימות חלילית ידועות בעיבודים מקוריים. חלק מן הנעימות מנוגנות אף בליווי סימפוני עשיר ומלא והדיסק זכה להצלחה יפה בקרב קהל המאזינים.

2006/7 במקביל ללימודיו, המשיך להופיע באירועים שונים וכן יצא עם המופע "סובב עולם", המבוסס על מוזיקה מהארץ ומהעולם, מאלבומיו השונים. במופע זה מביא יזהר לידי ביטוי את יכולות הנגינה שלו והשליטה שלו בכלים שונים וכן את הפילוסופיה המוזיקלית שלו. מופע זה נרכש על ידי מוסדות כגון: הסתדרות המורים, מורות חיילות – כלל צה"ל, איגוד המדרשות, סמינר בת עמי, המחלקה לתרבות תורנית, האגודה להתנדבות בעם ועוד, גופים שעם חלקם מקיים יזהר שיתוף פעולה ארוך שנים בהופעות שונות.

2008 בנוסף להופעותיו, עסק גם בכתיבה של מוסיקה קאמרית וסימפונית קלאסית מקורית.

2009 בוצעה יצירה תזמורתית גדולה שהלחין (קונצ'רטו לקלרינט) ע'י התזמורת הסימפונית חיפה. ב - 2010 זכתה יצירתו "סר מר המוות" במקום הראשון בתחרות הקומפוזיציה של ביה"ס למוזיקה "רימון". בסוף אותה שנה בוצעה יצירתו "זכרונות מלחמה אפיזודות" ע"י התזמורת הקאמרית הקיבוצית ובניצוחה של עידית שכטמן במסגרת פרויקט הבוגרים של "רימון". למד קומפוזיציה אצל המלחין פרופ' עודד זהבי ששיכלל את סגנונו האקלקטי. בנוסף עסק בהפקה ובהקלטות לאמנים שונים, הלחין משירי משוררים שונים ועבד על מופע קונספט מקורי.

2011 שב לעבוד עם יהושע אנגלמן - הפיק, עיבד, ניגן והקליט עבורו בביצוע מחודש את לחנו ל"מעוז צור" השיר הושמע בגל"צ וזכה להצלחה. באותה שנה עיבד והפיק מוסיקלית את אלבומו השלישי של ביני ברויאר בפרויקט המשמר את שירי יהדות גרמניה מהמאה ה-16.

2012 לימד באקדמיה למוסיקה בי-ם. בשנה זו הפיק, הקליט, עיבד וניגן בכל הכלים באלבומו ה-5 "זיכרונות ילדות" - קלאסיקה ישראלית בשיר ובחלילית. בנוסף, הלחין הקליט והפיק מוסיקה לסרטה של בימאית הקולנוע והעיתונאית ש. גרינפלד "ג'אן ד'ארק אהובתי". הסרט שודר בסינמטקים ברחבי הארץ ובטלויזיה בלווין פעמים רבות.
בשנה זו התמנה למנהל מרכז המוסיקה "היובל" בי-ם וממשיך בהופעות ובהקלטות.

2013 הפיק מוזיקלית את "פסטיבל עין כרם" בי-ם והתמנה לנהל בנוסף את המרכז למוזיקה ומחול "גוננים", כן החל להופיע עם בתו הפסנתרנית איה פלורסהיים בת ה-7 באירועים שונים. בשנה זו הוזמן לנגן בלונדון בטקס מיוחד שנערך בשגרירות ישראל.

2014 שיתף פעולה עם ג'קי לוי במופע "כנפי השכונה" וכן עם אמן כלי ההקשה חן צימבליסטה בהופעה משותפת. בנוסף בוצעו בירושלים בפסטיבל "מוצר ישראלי" יצירות קלאסיות מקוריות במופע מיוחד בהנחיית המלחין חתן פרס רוה"מ עודד זהבי. בין היצירות: "דמדומים" – יצירה לפסנתר; "עת רקוד ועת ספוד" לרביעיית מיתרים ורקדנית; יצירה לצ'לו ורקדנית ועוד . בשנה זו יצר את המופע "כחומר ביד היוצר" לבתי ספר ותיכונים, מופע אשר התקבל ל"סל תרבות ארצי" כמופע איכותי מסובסד ומומלץ לכל מוסדות החינוך בארץ.
ב2014 כמנהל המרכז למוסיקה ולמחול "גוננים" יזם והפיק את פסטיבל "מוזיקטמון" בפארק המסילה בי-ם והופיע במופע משותף עם גולן אזולאי. במסגרת סדרת "מזרח ומערב" אותה יזם הפיק וניהל מוזיקלית הופיע במשותף עם מאיר בנאי , תלמה אליגון – רוז ויהושע אנגלמן.
בשנה זו נוגנה יצירתו הסימפונית "זיכרונות מלחמה – אפיזודות" ע"י התזמורת הסימפונית בניצוחו של עומר אריאלי באולם י.מ.ק.א בירושלים כחלק מסדרת המנויים הקלאסית. יצירה זו נכתבה לזכר חבר ילדות - דוד גרנית ז"ל שנפל בהיתקלות בלבנון כקצין בסיירת צנחנים.

2015 היה האמן המרכזי ומנחה בטקס חנוכת עמק הצבאים בירושלים במעמד אשת נשיא המדינה נחמה ריבלין וראש העיר י-ם ניר ברקת, במהלכו ניגן בליווי תזמורת המנדולינות "עמק הירדן" ובליווי להקתו. הופיע כסולן בשירה, חלילית וקלרינט עם התזמורת הסימפונית רשות השידור במסגרת סדרת "סימפונית צעירה" בניצוחו של אמן כלי ההקשה והמנצח חן צימבליסטה. מופע לכל מנהלי ומורי מגמות המוזיקה במסגרת כנס החמ"ד משרד החינוך בבנייני האומה.

2016 הפקה וניהול מוזיקלי של סדרת מזרח ומערב מופעים עם דקלון, שלמה גרוניך, אתי אנקרי ומופע "כלייזמר חובק עולם" משותף עם אמן הקלרינט הבי"ל חנן בר-סלע ואירוח האחים אורי ונועם כלטוב מתוכנית הטלויזיה "ביה"ס למוזיקה"(ערוץ 2). ניהול מוסיקלי ומופעים משותפים ברחבי הארץ עם האחים כלטוב. הפקה וניהול מוזיקלי של פסטיבל "מוזיקטמון" בעמק הצבאים בי-ם בנוכחות 4000 איש. הפקת מופע "פנטזיה לילית" לפסטיבל י-ם לאומנויות בתיאטרון י-ם בהשתתפות מקהלת ילדים, תזמורת כלי הנשיפה "הראל" בניצוחו של פרופ' איתן אביצור וחבורת שחקנים. מופע משותף עם בתו איה בטקס הממלכתי של חטיבת הצנחנים ביום י-ם. במסגרת ניהול התרבות במינהל גוננים בי-ם הפקת מופע של ארז לב ארי במשותף עם פסטיבל ישראל והצוללת הצהובה 

יזהר חבר איגודי אקו"ם, עיל"מ ואשכולות.

 

 

הצהרת נגישות

© כל הזכויות שמורות 2018